• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
TBMM Libya’ya Asker gönderilmesini onayladı

TBMM Libya’ya Asker gönderilmesini onayladı

Uzun bir süredir tartışmaları süren Libya tezkeresi bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi.

Meclisin tatil olduğu bir dönemde olağanüstü olarak toplanan milletvekillerinin neredeyse eksiksiz olarak tezkere oylamasına katıldığı görüldü. Oylamadan önce parti sözcüleri tarafından yapılan konuşmalarda tezkerenin neden gerekli olup olmadığı milletvekillerine anlatıldı. Ardından mecliste tezkere oylaması başladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop oylamanın bitmesini müteakip sayım sonuçlarını milletvekilleri ile paylaştı. Toplamda kullanılan 509 oyun 325 adetinin tezkereyi kabul ettiği, 184 adedinin ise tezkereyi reddettiği açıklandı. Böylece Türk askerinin Libya’da yaşanan olaylara müdahalesi için yapılan bu tezkere onaylanarak askerin gönderilmesine onay verildi. MHP ve AK Parti hariç tüm partiler tezkereye hayır oyu verdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir