• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Dev lahanalar görenler şaşırtıyor

Dev lahanalar görenler şaşırtıyor

Sivas’ta lahana hasadının başlamasının ardından ata tohumlar kullanılarak üretilmiş olan dev lahanaların yoğun ilgi gördüğü belirtiliyor.

Dev lahanalar görenler şaşırtıyor

Kış mevsimiyle birlikte lahanaların da tezgahlardaki yerini almasının ardından ata tohumları kullanılarak üretilen dev lahanaların ise görenlerde şaşkınlık oluşturduğu belirtiliyor. Dev lahanaların ortalama olarak 20 kilogramı bulan ağırlıklara sahip olmakla beraber bu sebzelerin kilosu 2 TL üzerinden satışa sunulduğu da açıklandı.

Normal lahana boyutundan ortalama 4 kat daha büyük olan dev lahanaların müşterileri tarafından da talep gördüğü belirtilirken; bu lahanaların özellikle turşu yapımında yapıldığı da biliniyor. Bu lahanaların devasa boyutta olasında ata tohumunu etkili olduğu açıklanırken; bu lahanaları Sivas lahanası olarak isimlendirildikleri de biliniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir