• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Akıncılar Halk Kütüphanesi hizmet vermeye başladı

Akıncılar Halk Kütüphanesi hizmet vermeye başladı

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde bir süredir yapımı devam eden Halk Kütüphanesinin inşaatı tamamlandı. Geniş bir katılımla açılışı yapılan kütüphane vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Akıncılar ilçesine kazandırılan bu güzide kütüphanenin masrafının büyük kısmı ise DAP İdaresi tarafından karşılandı. Bölgede okuma kültürünün geliştirilerek daha fazla kişinin kitap okumasının amaçlandığı projenin toplam maliyetinin 750 bin lira olduğu açıklandı.

Jandarma Komutanlığının Binası Yeniden Dizayn Edildi

Akıncılar Halk Kütüphanesinin kurulduğu bina daha önceden Akıncılar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kullanılan bir hizmet binasıydı. Bu binanın yeniden elden geçirilmesiyle birlikte çocukların ilgisini çekecek bir yapıt oluşturuldu. Bugün hizmete açılan Akıncılar Halk Kütüphanesinde geleneksel kütüphanelerin aksine okuma odaları, konferans salonu, ders çalışma odaları ve yazılım kodlama salonu gibi çocukların kendisini geliştirecek bölümler yer alıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir