• DOLAR
  5,7430
  %0,06
 • EURO
  6,3586
  %0,01
 • ALTIN
  271,62
  %0,02
 • BIST
  106.846
  %1,39
Kütahya’da Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine sağlık eğitimi

Kütahya’da Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine sağlık eğitimi

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak camilerde açılmış olan yaz dönemi Kur’an Kursları’na katılan öğrencilere sağlıklı yaşam eğitimleri veriliyor.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Çocukları sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama teşvik etmek, sağlık bilincini artırmak ve sağlıklı birer birey olarak hayata devam etmelerini sağlamak amacı ile İl Merkezi, İlçe ve köylerde bulunan yaz Kuran Kurslarına devam eden 7-12 yaş arası çocuklara sağlık personelleri tarafından eğitimler düzenleniyor. Eğitimlerde Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları gibi genel sağlık kuralları çeşitli etkinliklerle anlatılıyor. Ayrıca öğrencilere Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve genel sağlık kuralları ile ilgili çocuklar için özel olarak hazırlanmış bilgiler içeren broşürler dağıtılıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir