• DOLAR
  5,9354
  %0,29
 • EURO
  6,5822
  %0,19
 • ALTIN
  297,37
  %-0,09
 • BIST
  7,7449
  %0,59
Kongre Merkezi’nde Kutadgu Bilig Sergisi Açıldı

Kongre Merkezi’nde Kutadgu Bilig Sergisi Açıldı

Sivas’ta Kutadgu Bilig eserinin yazılışının 950. Yılı nedeniyle bir sergi düzenlendi. UNESCO tarafından 2019 yılı kutlama ve anma programına alınan Kutadgu Bilig eserinin yazılış yıl dönümü nedeniyle Sivas’ta bir sergi düzenlendi.

Kongre Müzesinde açılan serginin yapılmasında Sivas Olgunlaşma Enstitüsü öncülük etti. Serginin açılış programına Sivas Valisi Salih Ayhan, bazı kurum müdürleriyle sanat severler de katılım gösterdi. Vali Salih Ayhan sergi salonunda yer alan eserleri tek tek inceleyerek bilgi aldı.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü olan Aysel Şenlen, sergiyle ilgili bilgi vererek; sergide Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig eserinde yer alan sözlerin tasarımlarının yer aldığını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir