• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
Ulaş ve Zara’da göl üzerindeki kuşlar sayıldı

Ulaş ve Zara’da göl üzerindeki kuşlar sayıldı

Sivas’Ta soğuk bir kışın yaşanmasına rağmen rutin olarak gerçekleştirilen kuş sayımı işlemi Ulaş ve Zara ilçesindeki 5 farklı gölde gerçekleştirildi.

Kuşların göller üzerinde ne sıklıkla bulunduğunun tespiti ve rotalarının mevsimsel olarak belirlenmesi amacıyla yapılan kuş sayımını Doğa Koruma Milli Parklar Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi. Zara ilçesinde bulunan Tödürge gölü ile birlikte Ulaş ilçesindeki 4 farklı gölde yapılan kuş sayımına ait yetkililerden bir açıklama yapılmadı.

Yılın belirli bölümlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen kuş sayımının hava koşulları önemsenmeksizin önümüzdeki günlerde de yapılmaya devam edileceği açıklandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir