• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Kurbanlıklar geçen yıla göre 1 TL daha pahalı

Kurbanlıklar geçen yıla göre 1 TL daha pahalı

Kurban fiyatları konusunda açıklamalarda bulunan Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu bu yılki kurbanlık fiyatlarında geçen yıl aynı dönemdeki fiyatlara göre 1 TL artış gözlendiğini söyledi.

KURBANLIKLAR 1  TL DAHA PAHALI

Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlık canlı tosun fiyatlarında kilogram üzerinden fiyatlandırmanın 23 TL olarak belirlendi. Damızlık düvelerde fiyatın 22 TL, canlı ineklerde ise bu fiyatın 20 TL olarak açıklandığı söylendi. Bu fiyatlarla geçen yıla göre fiyatlarda 1 TL’’lik bir artış söz konusu oldu. Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu bu artışın yem fiyatlarına gelen zam oranından çok çok düşük olduğunu ve bu kurban satışı konusunda besicilerin çok fazla özveride bulunduklarını ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir