• DOLAR
  5,8914
  %0,59
 • EURO
  6,5392
  %0,15
 • ALTIN
  295,03
  %0,83
 • BIST
  7,6755
  %0,14
Besiciler; Kurban Bayramını bekliyor

Besiciler; Kurban Bayramını bekliyor

Sivaslı besiciler kesimden gelir elde etmekten umudunu keserek; umutlarını gelecek olan Kurban Bayramı zamanına bağladı.

Sivas Ulaş ilçesinin Gürpınar Köyü’nde besicilikle uğraşan Atilla Karataş; bu sene kesimden yeterince gelir elde edemediklerini belirterek; umutlarını gelecek olan Kurban Bayramına bağladıklarını belirtti. Özellikle artış gösteren maliyetlerden dert yanan Karataş; büyükbaş hayvancılığı yaparak geçimlerini sağladıklarını belirterek; Kurban Bayramı döneminde daha çok kazanç elde ettiklerini açıkladı.

Kış ayları boyunca büyükbaş havyalarına içeride baktıklarını yaz aylarında ise yaylaya götürdüklerini belirten Karataş; besledikleri hayvanları kesime vererek yeterince gelir elde edemediklerini söyledi. Bununla birlikte maliyetlerden de dert yanan Atilla Karataş; kendimiz ekip biçiyoruz; buna rağmen maliyet konusunda sıkıntılar yaşıyoruz, dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir