• DOLAR
  5,7896
  %0,01
 • EURO
  6,4764
  %0,42
 • ALTIN
  273,65
  %0,02
 • BIST
  7,7946
  %2,11
“Küpe Sorgulama” uygulaması ile diş sayma tarih oluyor

“Küpe Sorgulama” uygulaması ile diş sayma tarih oluyor

2019 Kurban bayramı yaklaşırken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın geliştirdiği Küpe Sorgulama uygulaması kurban alırken vatandaşların işini kolaylaştırıyor.

Geliştirilen bu uygulama ile, yaş hesaplamak için yapılan diş sayma işlemi tarih oluyor. Küpe sorgulama uygulaması ile vatandaşlar hayvanın tüm bilgilerini görebiliyor.  “Küpe Sorgulama” uygulaması indirme işleminden sonra vatandaşlar hayvanın küpe numarasını uygulamaya giriyor. Daha sonra barkodu da uygulamaya okutan vatandaşlar, hayvanın yaşı olmak üzere bir çok bilgiyi cep telefonu ekranlarından görebiliyor. Bu basit ve kullanışlı uygulama sayesinde vatandaşlar, hayvanın kapak attı mı atmadı mı düşüncesinden kurtuluyor. Uygulamayı herkes cep telefonlarından Google Play store ve IOS marketlerden “Küpe Sorgulama” yazarak indirebiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir