Kumbarada yardım parası toplanacak

Kumbarada yardım parası toplanacak
16:34 - Mart 6 2019 Çarşamba

Sivas Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Hizmetler bölümü öğrencileri, öğretmenleri gözetiminde Hayat Ağacı Derneğine ziyarette bulundu. Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde görevli Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy, Gıda Bankası gezisi esnasında misafirlere eşlik etti. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü Öğretmeni Fatma Şimşir, Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölüm Şefi Ümmügülsüm Şahin,10-11’inci sınıf öğrencileri ile birlikte Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyette bulunan Gıda Bankasının gıda, giyim, ayakkabı ve diğer reyonlarını incelediler. Hayat Ağacı Derneği’nin çalışma sistemini çok beğendiklerini belirten öğrenciler, hayırsever işadamlarını Gıda Bankasına yardım için davette bulundular.

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölüm Şefi Ümmügülsüm Şahin, öğrencilerin Hayat Ağacı Derneği ve buna benzer yardım derneklerini tanımaları için bu tür geziler düzenlediklerini belirterek, buradan yardım alan ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla buraya her zaman destek olmaya gayret edeceklerini belirtti.

Öğrenciler yaptıkları bu ziyaretin sonunda, Hayat Ağacı Derneğine katkı sağlamak amacıyla kumbarada para toplayarak derneğe katkı sağlama kararı verdiler.