Sivas Haberler

Kumbarada yardım parası toplanacak

Sivas Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Sivas’ta faaliyette bulunan Hayat Ağacı Derneği için kumbara ile yardım parası toplayacak.

Kumbarada yardım parası toplanacak
105 Okundu
06 Mart 2019 - 16:34

Sivas Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Hizmetler bölümü öğrencileri, öğretmenleri gözetiminde Hayat Ağacı Derneğine ziyarette bulundu. Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde görevli Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy, Gıda Bankası gezisi esnasında misafirlere eşlik etti. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü Öğretmeni Fatma Şimşir, Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölüm Şefi Ümmügülsüm Şahin,10-11’inci sınıf öğrencileri ile birlikte Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyette bulunan Gıda Bankasının gıda, giyim, ayakkabı ve diğer reyonlarını incelediler. Hayat Ağacı Derneği’nin çalışma sistemini çok beğendiklerini belirten öğrenciler, hayırsever işadamlarını Gıda Bankasına yardım için davette bulundular.

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölüm Şefi Ümmügülsüm Şahin, öğrencilerin Hayat Ağacı Derneği ve buna benzer yardım derneklerini tanımaları için bu tür geziler düzenlediklerini belirterek, buradan yardım alan ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla buraya her zaman destek olmaya gayret edeceklerini belirtti.

Öğrenciler yaptıkları bu ziyaretin sonunda, Hayat Ağacı Derneğine katkı sağlamak amacıyla kumbarada para toplayarak derneğe katkı sağlama kararı verdiler.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store