• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Kullanılamayacak durumdaki binalar yıkılacak

Kullanılamayacak durumdaki binalar yıkılacak

Sivas’ın Ulaş ilçesinde bulunan terk edilmiş ve kullanılamayacak durumdaki binaların yıkılması yönünde karar alındı.

Sivas’ın Ulaş İlçesinde kullanılamayacak durumda olan ve tehlike oluşturan binalarla ilgili olarak İlçe Kaymakamı Muhammed Burak Akköz başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Yapılan toplantıya, Ulaş Belediye Başkanı Turan İlbey ile birlikte İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Yusuf Gülbahar, Ulaş Emniyet Amiri vekili Sami Dikme, Ulaş Metruk Bina Tespit Komisyonu’nda bulunan kişiler katıldı.

Metruk binaların yıkımı için yapılan toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda Emniyet ve Asayiş bakımından tehlike oluşturabilecek ve yıkılması gerekli görülen binaların tespiti ve yıkım işlemleri hakkında görüşüldü. Kış mevsiminin yaklaştığı göz önünde bulundurularak yıkım işlemlerinin bir an önce yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonrası encümen kararı alınarak gerekli tebligatların yapılması ve yıkımlar için hazırlıkların başlatılması karara bağlandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir