• DOLAR
  5,9441
  %-0,00
 • EURO
  6,5510
  %0,01
 • ALTIN
  302,12
  %-0,12
 • BIST
  7,7668
  %0,07
Kulak çınlamasına dikkat edilmeli

Kulak çınlamasına dikkat edilmeli

Kulak bölgesinde meydana gelen ve kişiyi çok fazla rahatsız eden kulak çınlamalarının çok önemli olduğu ve kulak çınlaması ile ilgili bilinmesi gerekenler hakkında Sivas Medicana Hastanesi’nde Dr.Emel Peru Yücel çeşitli açıklamalarda bulundu.

Sivas Medicana Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapan Op.Dr.Emel Peru Yücel, kulak çınlaması ile ilgili çok önemli ve bilgilendirici açıklamalarda bulundu. Yücel kulak çınlamasının uğultu şeklinde, cızırtı şeklinde veya su akma sesine benzeyebileceğini belirterek bu çınlamaların sadece sessiz dururken değil günlük hayatta çalışırken ve iş yaparken de duyulabileceğini söyledi.

Dr.Yücel, bu çınlamaların birçok sebebi bulanabileceğini bu sebepler arasında iç kulak kısmında yer alan işitme sinir uçlarındaki hasardan, kulakta birikmiş olan kirden, kulak zarındaki bazı sorunlardan, kulak enfeksiyonlarından, alerjik rinitten, sinüzitten, kulak bölgesinde ortaya çıkan çeşitli travmadan ve daha birçok farklı sebepten oluşabileceğini belirtti. Bu çınlamaların uzun süreli olması durumunda önemsenmesi ve biz uzmana başvurulması gerektiğini ifade eden Emel Peru Yücel bu şikayetin azalması adına çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir