• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
‘Küçük gezgin Sivas’ta’ miniklerle buluştu

‘Küçük gezgin Sivas’ta’ miniklerle buluştu

Sivas Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Küçük Gezgin Sivas’ta’ kitabı ilkokullarda öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Sivas Belediyesi tarafından, Sivas’ın tarihi, kültürü ve turistik yerleri hakkında çocuklara rehber olacak şekilde hazırlanan ”Küçük Gezgin Sivas’ta” kitabı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtıldı.

Bünyesinde sayısız tarihi eseri barındıran ve aynı zamanda farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Sivas’ın bu tarih ve kültürel dokusunu, gelecek nesillere aktarmak ve öğrencilerin zihinlerinde kalıcı bir yer edinmesini sağlaması için hazırlanmış olan bu kitap öğrenciler tarafından beğenildi.

İlkokul öğrencilerine yönelik eğlenceli bir çizgi roman tadındaki ”Küçük Gezgin Sivas’ta” adlı kitap tüm okullarda 4. sınıf öğrencilerine dağıtılacak. Sivas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, bazı okulları ziyaret ederek kitabın öğrencilere dağıtımını gerçekleştirdi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir