KPSS sınavı corona virüs önlemleri ile başladı

KPSS sınavı corona virüs önlemleri ile başladı
11:00 - Eylül 6 2020 Pazar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları bugün saat 10.15’te başladı. İstanbul Üniversitesi’nde sınava girecek adaylar erken saatlerde okulun önüne gelmeye başladı.

Corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında sınavın yapılacağı binaya girmeden önce adayların ateşlerinin ölçüldüğü ve maskenin dağıtıldığı görüldü.

Adayların bir kısmı anne ve babaları ile gelirken, bir kısmı da eşleri ve çocukları ile sınav heyecanını yaşadı. Sınav saati yaklaşırken okul önündeki kalabalık arttı.

Sınava girecek adaylardan Vedat Alkan heyecan duyduğunu belirterek, “İyi hazırlandık, 3 yıldır atanmayı bekliyoruz. “Matematik, Türkçe, Vatandaşlık, Tarih ve güncel konularla ilgili sorular var. Umarım yaparız.”

Bir diğer aday, Serkan Smart, “Kaçınılmaz olarak sınav heyecanı yaşıyorum. Ben öğretmen olmak istiyorum. İnşallah sınavdan çıkıp seçimlerimizi yaptığımız ana geçeceğiz ”dedi.

Sınava oğlu girecek olan Şeref Mesci, “Benim de biraz heyecanım var. Öğrenci olduğum zamanları da hatırlıyorum. Umarım istedikleri yere gelirler. Çok çalıştı oğlum ”dedi.

KPSS sınavı corona virüs önlemleri ile başladı

Binlerce kişinin memur olmak için girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), Kayseri’de corona virüs önlemleri ile başladı.

KPSS sınavına memur olmak için Türkiye’de binlerce kişinin corona virüs önlemleri ile başlaması bekleniyor. Kayseri’de sınava giren adaylara girişte maske ve dezenfektan dağıtılarak sosyal mesafe kuralı gereği sınav salonlarına götürülürken, adayların yakınlarının kapılarda heyecanla beklemesi fark edilmedi.

Sınava giren Matematik Bölümü mezunu Enes Furkan isimli vatandaş, “Sınava ilk girme denemesi. Şu anda hiç heyecan hissetmiyorum, kendim denemek için sınava giriyorum. Önümüzdeki yıl için daha fazla hazırlanmayı düşünüyorum. Sınava girecek herkese başarılar diliyorum, umarım herkes bu sınavdan istediğini alır ”.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi