• DOLAR
  5,9193
  %0,02
 • EURO
  6,5675
  %-0,03
 • ALTIN
  297,44
  %-0,06
 • BIST
  7,6995
  %0,00
Sivas’ta kar yağışı birçok köy yolunu kapattı

Sivas’ta kar yağışı birçok köy yolunu kapattı

Bir süredir Sivas’ta etkili olan kar yağışı sebebiyle 52 köy yoluna araç ile ulaşımın kesildiği açıklandı.

Son günlerde Sivas’ta kar kalınlığının artması, bazı bölgelerde ise kar yağışlarının tipiye dönmesi sonucu ulaşımda yaşanan problemler Sivas’ta hayatı felç etti. Özellikle yüksek bölgelerde yollarında kapanmasından şu ana kadar 52 köyün etkilendiği ev bu köylere ulaşımın sağlanamadığı açıklandı.

Sivas İl Özel İdaresi ve İlçe Özel İdareleri tarafından bölgeye yol açma çalışmaları yapmak üzere ekipler yönlendirildiği ve mahsur kalan insanları kurtarmaya yönelik hizmetin de aynı zamanda sağlandığı açıklandı. Hava tahminlerine göre bu akşam kar yağışının etkisini artırarak Pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir