• DOLAR
  5,6892
  %-0,14
 • EURO
  6,3115
  %0,03
 • ALTIN
  268,77
  %-0,39
 • BIST
  106.788
  %0,00
Koruma altında olan vaşağa araç çarptı

Koruma altında olan vaşağa araç çarptı

Sivas’ta bir vaşak otomobilin çarpması neticesinde telef oldu. Nesli tükenmek üzere olan ve tabiatta nadir olarak görülen vaşak; Sivas – Kayseri Karayolu üzerinde telef oldu.

Sivas’ta bir vaşağa otomobil çarptı

Bölgeden alınan bilgilere göre Sivas – Kayseri Karayolu Taşlıdere bölgesinde telef olmuş halde bulunan bir hayvanı vatandaşlar fark etti. Söz konusu olayın Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine bildirilmesi sonrasında; telef olan hayvanın nesli tükenme tehlikesinde olan vaşak’a ait olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bir otomobilin çarpması sonrasında telef olan vaşak, meraklı vatandaşların ilgi odağı oldu. Hayatlarında ilk defa vaşak gören sürücüler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Nesli tükenme tehlikesinde olan vaşak hayvanının ölümüne sebep olan şoförün kim olduğu ise biliniyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir