Sivas Haberler

Köpeğin Beynine Şant Takıldı

Hidrosefali rahatsızlığı ile dünyaya gelen Caro adlı köpeğe başarılı bir operasyon ile Beynine Şant takılarak hayati tehlikeyi atlatması sağlandı.

Köpeğin Beynine Şant Takıldı
120 Okundu
09 Mayıs 2019 - 13:14

Zara’da geçtiğimiz sene Aralık’ta yaşanan denge sorunu ile dikkatleri çeken köpek yavrusu tedavi amacıyla Sokak Hayvanları Koruma Derneği tarafından kontrol altına alındı. İstanbul’da yer alan bir hastanede MR’ı çekilen Cora isimli köpeğin beyninde su toplaması olduğundan dolayı beyin fonksiyonlarının çalışmadığı anlaşılmıştı. Ameliyat edilememesi halinde öleceği anlaşılan köpek, Veteriner Hekim Esma Yılar ve Mehmet Ekmeksiz tarafında titizlikle ameliyat edildi. Ameliyat sırasında aynı insanlarda olduğu gibi köpeğin beynine Şans yerleştirildi ve hayatı tehlikeyi atlatan Cora, Ameliyat sonrası 5 ay geçmesine rağmen diğer köpekler gibi koşup eğleniyor.

Merve Şen

İletişim: mervesen@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Merve Şen

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store