• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Köpeği tavukları kovalıyor diye öldüresiye dövdüler

Köpeği tavukları kovalıyor diye öldüresiye dövdüler

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde bir köpek tavukları kovaladığı için köylüler tarafından öldüresiye dövüldü. Dövülen ve yara alan köpeğe hayvanseverler sahip çıktı.

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde tavuklara saldırdığı iddiasıyla köylüler tarafından dövüldüğü söylenen bir köpeğin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Bu görüntülerin paylaşılmasının üzerine Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri bu köpeğe ulaşabilmek için harekete geçti. Köpeğin durumu ile ilgili Yıldızeli İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin haberdar edilmesinden sonra köye giden ekipler, köpeğin bir ağacın kenarında hareketsiz bir şekilde durduğunu gördüler. Ekipler köpeği alarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne getirdi. Hayvan Hastanesi’nde yapılan ilk kontrollerde köpeğin omurunda zedelenme olduğu ve vücudunun birçok yerinde de yaraların oluştuğu belirlendi.

Sivas HAYTAP İl Temsilcisi Özge Çubuklu Yıldızlı, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde yaralı halde bulunan bir köpek ihbarı aldıklarını belirterek,”Hayvan Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından Sivas’a getirildi ve gözetime aldık. Hayvan hastanesine getirdik. Burada röntgenleri çekildi. Gerekli tedavisi yapıldı. Omurilikte bir zedelenme olduğu düşünülüyor. İleri derecedeki tetkiklerini yaptırmaya devam edeceğiz. Gereken her şeyi yapacağız. Köpeğe araba çarpmış olabilir. Biri sırtına vurmuş olabilir. Çünkü sırt tarafından bir zedelenme var. Darbe almış olması daha mümkün gibi görünüyor” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir