Sivas Haberler

Köpeği tavukları kovalıyor diye öldüresiye dövdüler

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde bir köpek tavukları kovaladığı için köylüler tarafından öldüresiye dövüldü.

Köpeği tavukları kovalıyor diye öldüresiye dövdüler
97 Okundu
16 Mart 2019 - 13:23

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde bir köpek tavukları kovaladığı için köylüler tarafından öldüresiye dövüldü. Dövülen ve yara alan köpeğe hayvanseverler sahip çıktı.

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde tavuklara saldırdığı iddiasıyla köylüler tarafından dövüldüğü söylenen bir köpeğin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Bu görüntülerin paylaşılmasının üzerine Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri bu köpeğe ulaşabilmek için harekete geçti. Köpeğin durumu ile ilgili Yıldızeli İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin haberdar edilmesinden sonra köye giden ekipler, köpeğin bir ağacın kenarında hareketsiz bir şekilde durduğunu gördüler. Ekipler köpeği alarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne getirdi. Hayvan Hastanesi’nde yapılan ilk kontrollerde köpeğin omurunda zedelenme olduğu ve vücudunun birçok yerinde de yaraların oluştuğu belirlendi.

Sivas HAYTAP İl Temsilcisi Özge Çubuklu Yıldızlı, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu köyünde yaralı halde bulunan bir köpek ihbarı aldıklarını belirterek,”Hayvan Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından Sivas’a getirildi ve gözetime aldık. Hayvan hastanesine getirdik. Burada röntgenleri çekildi. Gerekli tedavisi yapıldı. Omurilikte bir zedelenme olduğu düşünülüyor. İleri derecedeki tetkiklerini yaptırmaya devam edeceğiz. Gereken her şeyi yapacağız. Köpeğe araba çarpmış olabilir. Biri sırtına vurmuş olabilir. Çünkü sırt tarafından bir zedelenme var. Darbe almış olması daha mümkün gibi görünüyor” dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Son Gönderiler Cenk Akarsu (Tümü)

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store