• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
13. Teknoloji Fakülteleri Dekanlar Konseyi buluşması başladı

13. Teknoloji Fakülteleri Dekanlar Konseyi buluşması başladı

Her sene bilim insanlarını bir araya getiren Teknoloji Fakülteleri Dekanlar Konseyi bu yıl 13. kez Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde toplandı.

Kadı Burhanettin Salonunda gerçekleştirilen buluşma saygı duruşu ve istiklal marşıyla açıldı. Sivas Valisi Salih Ayhan açılış konuşmasında Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olmayı amaçladığını ve bilim insanlarının katkısıyla bunun mümkün olabileceğini belirtti. Rekabet ettiğimiz ülkelerin dahi ekonomilerini sürekli iyileştirmek için büyük çaba gösterdiğine değilen Vali Ayhan, Türkiye’ye koşmanın da yetmeyeceğini, var güçle çalışılması gerektiğini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da Konsey Başkanı sıfatıyla yaptığı konuşmada Türkiye’nin 2023 vizyonu için katma değeri yüksek olan ürünlerin milli bir şekilde üretilmesinin gerekliliğinin altını çizdi. Üniversitelerin bilgiden para kazanacak şekilde öğrenci yetiştirmesi gerektiğini vurgulayan Sarıbıyık bunu başarabilmek için büyük gayret göstermenin gerekli olduğunu söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir