• DOLAR
  5,9606
  %0,32
 • EURO
  6,5584
  %0,13
 • ALTIN
  301,05
  %0,45
 • BIST
  7,7520
  %0,20
Kömür için yeni Hammadde Fındık kabuğu

Kömür için yeni Hammadde Fındık kabuğu

Fındık kabuğundan kömür üretilmesi konusunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler tarafından ön çalışmalar başlatıldı. Bun konuda enerji uzmanları ile görüşmelerini yapan Başkan Mehmet Hilmi Güler Ordu’da ve Karadeniz’de yoğun olarak bulunan fındık kabuğunun aktif karbon üretimi için ön çalışmaların başlatılması için talimatlarını verdi.

KÖMÜR İÇİN YENİ HAMMADDE: FINDIK KABUĞU

Güler fındığın içi kadar kabuğunun da değerli olduğunu ve bunun ekonomiye katkısının sağlanması amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Bu konuda ilk adımlarını attıklarını ve pratik şekilde ilerlemeyi hedeflediklerini söyleyen Mehmet Hilmi Güler, farklı bir belediyecilik anlayışında olduklarını ve ekonomik olarak yatırımlara ve istihdamlara öncelik verdiklerini ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir