• DOLAR
  5,9453
  %0,02
 • EURO
  6,5534
  %0,05
 • ALTIN
  302,17
  %-0,10
 • BIST
  7,7667
  %0,07
Karnındaki 30 santimetrelik Kist çıkarıldı

Karnındaki 30 santimetrelik Kist çıkarıldı

Sivas’ta yaşayan bir kadının karnında bulunan ve zamanla büyüyerek 30 santimetreye ulaşan bir kist başarılı bir operasyonla alındı.

Karnındaki 30 Santimetrelik Kist Çıkarıldı

Sivas Medicana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Özlem Bolayır bir kadının karnında bulunan 3.5 kilogram ağırlığındaki kist yapılan bir operasyonla çıkarıldı. Alınan kistin büyüklüğü görenlerde şaşkınlığa sebep oldu. Uzun bir süre önce 4,5 cm olarak ölçülen kistin düzenli olarak kontrollerinin yapılmaması ile birlikte 30 cm’ye ulaştığı söylendi. Hastanın durumu ile ilgili açıklama yapan Op. Dr. Özlem Bolayır, operasyon sırasında yumurtalıkların korunduğunu ve kistin bu şekilde alındığını söyledi. Kadının adet düzensizliği sebebiyle kendilerine başvurduğunu ve gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından operasyonun gerçekleştirildiğini ifade eden Bolayır ameliyat sırasında yumurtalıkların korunduğunu da ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir