• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Kilise Müze olarak hizmete açılacak

Kilise Müze olarak hizmete açılacak

Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan Surp Asdvadzadzin Kilisesi’nde başlayan düzenleme çalışmaları devam ediyor. 19. yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan Ermeni Kilisesi’nde başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Bu bölgenin en büyük kiliselerinden biri olan Surp Asdvadzadzin Kilisesi, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu çalışmalar ile restorasyon ediliyor. Çalışmalar bitince kilise Gürün Belediyesine devredilecek ve burası müze olarak kullanıma açılacak.

Kilisede yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, bu kilisenin restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce 3.984 bin lira ödenek ayrıldığını ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir