• DOLAR
  5,7724
  %-0,11
 • EURO
  6,3608
  %-0,06
 • ALTIN
  271,02
  %0,00
 • BIST
  103.972
  %0,83
Kılıçdaroğlu Sivas’ta CHP Parti Meclisinde Konuştu

Kılıçdaroğlu Sivas’ta CHP Parti Meclisinde Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresinin 100.yıl dönümü dolayısı ile Sivas’ta yapılması kararlaştırılan Parti Meclisi toplantısında konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada Sivas Kongresinin 100.yıl dönümü sebebiyle Sivaslıları tebrik etti ve onlara teşekkürlerini sundu.

Kılıçdaroğlu Sivas’ta CHP Parti Meclisinde Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Meclisi Toplantısı 4 Eylül Sivas Kongresinin 100. yıl dönümü sebebiyle Sivas’ta yapıldı. Sivas halkının milli mücadele sırasında bu millete çok fazla hizmet ettiğini söyleyerek Sivas halkına teşekkür etti. Kılıçdaroğlu Kurtuluş Savaşı ve savaş sonrası kalkınma hareketlerinden de siz etti.

Sivas’ta PM’de yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu iktidardan 5 istekte bulundu. Bu çağrılar, Cumhurbaşkanının tarafsız olması, güçler ayrılığı ilkesinin uygulanması, şeffaflık, ekonomik sosyal konseyin toplanması, dövizle yapılan işlemlerin Türk lirasına çevrilmesidir.

Toplantının ilerleyen bölümleri basına kapalı gerçekleşti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir