• DOLAR
  5,9193
  %0,02
 • EURO
  6,5675
  %-0,03
 • ALTIN
  297,44
  %-0,06
 • BIST
  7,6995
  %0,00
Kıbrıs Gazisi Veyis amcanın büyük mağduriyeti

Kıbrıs Gazisi Veyis amcanın büyük mağduriyeti

Kıbrıs Barış Harekatında gazi olan Sivaslı Veyis Kalkan imar affından yararlanmak isterken büyük bir mağduriyetle karşı karşıya kaldı.

2001 yılında Aydoğan mahallesinde kendi arazisi üzerine bina inşa etmek isteyen Veyis Kalkan, yan binadaki vatandaşların isteği üzerine aradaki boşluğu da kullandı ve iki binayı bitişik olacak şekilde inşa ettirdi. Sivas soğuklarından minimum düzeyde etkilenmek amacıyla yapılan bu talebe olumlu yanıt veren Veyis Kalkan sahibi olmadığı parsele inşaat yapınca ruhsat alamadı.

İmar affı çıktığında 7,500 lira para yatırarak bu aftan yararlanmak isteyen Veyis Kalkan’a bu sefer yan binadaki 15 kişiden rıza mektubu alması istendi. 15 kişiden 11’ini bularak imza attırmayı başaran Veyis kalkan diğer 4 kişiye ne ulaşabildi, ne de nerede yaşadıklarını bulabildi. Vakit geçitği için aftan yararlanamayan Veyis Kalkan, yatırdığı 7,500 lirasını da geri alamadı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir