• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Kıbrıs Gazisi Hamit Şen, Toprağa Verildi

Kıbrıs Gazisi Hamit Şen, Toprağa Verildi

1974 Kıbrıs Harekatında gazilik unvanı verilen Hamit Şen, düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

1974 Kıbrıs Harekatına katılan, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gazilik unvanı verilmiş olan Kıbrıs Gazisi, akciğer rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. 1974 yılında Kıbrıs Harekatına katılan ve 1975 yılı itibariyle terhis olan Hamit Şen, Sivas Numune Hastanesinde akciğer rahatsızlığından dolayı tedavi oluyordu. Kıbrıs Gazisinin vefat etmesinin ardından naaşı, doğduğu yer olan Sivas’ın Suşehri ilçesi Ekişar Köyü’ne götürüldü. Kıbrıs Gazisi Hamit Şen’in cenazesi, Eskişar Köyü’nde düzenlenen asker törenin ardından toprağa verildi.

Gazi Hamit Şen için düzenlenen törene ise; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Suşehri Kaymakam vekili Çağlar Partal, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, askeri ve sivil erkanın katılımı sağlandı. Cenaze namazını Suşehri ilçe Müftüsü Yaşar Kaşkaya kıldırdı.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir