• DOLAR
  5,9157
  %-0,19
 • EURO
  6,5224
  %-0,26
 • ALTIN
  284,27
  %-0,09
 • BIST
  95.183
  %1,28
KGYS ile Sivas’ta kurallara uymayanlara cezalar kesiliyor

KGYS ile Sivas’ta kurallara uymayanlara cezalar kesiliyor

Sivas’ta artık Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) devreye girmeye başladı. Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nün plakaları tespit etmek amacıyla kullandığı KGYS; artık trafik denetlemelerinde de kullanılacak.

Kentte trafik kaza sayısının en aza indirilmesine dair yürütülen çalışmalar kapsamında KGYS ile trafik denetimi yapılabilecek. Özellikle sürücülerde ‘’ Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun’’ geliştirilmesini hedefleyen bu çalışmanın trafik kazalarına da engel olması bekleniyor.

Artık Sivas’ta KGYS Devreye Girdi!

KGYS ile trafik denetimlerinin yapılmaya başladığı Sivas’ta artık idari para cezaları da uygulanmaya başlandı. Şimdiye kadar toplamda 4.000 aracın kontrol edildiği belirtilirken; toplamda 350 sürücüye de cezai işlem uygulandığı açıklandı.

Sivas Trafik Denetleme Şube Müdürü olarak görev yapan Hakan Kulen yaptığı açıklamada; bu sistem sayesinde sürücülerin cep telefonu kullanıp kullanmadıkları ya da emniyet kemeri takıp takmadıklarının tespit edilebildiğini açıkladı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir