• DOLAR
  5,8100
  %0,07
 • EURO
  6,4386
  %-0,09
 • ALTIN
  273,91
  %0,18
 • BIST
  7,6429
  %-0,22
Kerkük’te uyuşturucu çetesi çökertildi

Kerkük’te uyuşturucu çetesi çökertildi

Irak’ın Kerkük şehrinde uyuşturucu satan 7 kişi, güvenlik güçleri tarafından tutuklandı.

Kerkük’te emniyet güçleri uzun soluklu takibin ardından şehirde uyuşturucu satan 7 kişiyi yakaladı. Ortak Operasyonlar Merkezi Komutanı General Saad Harbiye tarafından yapılan açıklamada, uyuşturucu satan 7 kişinin tutuklandığını duyurdu. General Harbiye düzenlediği basın toplantısında, “Kerkük ilinde uyuşturucu satıcılara ya da bu zehri şehirde satan ve dağıtanda göz açtırmayız. Kahraman kuvvetlerimizle Kerkük’ün güvenliğini zedelemeye ve vatandaşlarını kötüye kullanmaya ve onlara zarar vermeye çalışanların ellerini keseriz” diyerek zehir tüccarlarına gözdağı verdi.

General Harbiye çetelerine yapılan güvenlik operasyonunda çete üyelerinden birinin mukavemet gösterdiğini ve bu sebeple güvenlik güçleri tarafından bacağından vurulduğunu kaydetti. General Harbiye, yaralının tedavi için hastaneye kaldırıldığını ve geniş çapı soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir