• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Kene söylentilerine Veteriner işlerinden açıklama

Kene söylentilerine Veteriner işlerinden açıklama

Açıklama Veteriner İşleri Müdürü olarak görev yapan Mustafa Aslan tarafından yapıldı. İşte Ayrıntılar.

Kene söylentilerine Veteriner işlerinden açıklama

Son dönemlerde keneden kaynaklı vakalarda bir artışın yaşandığına dair söylentilerin gerçek olmadığını belirten Mustafa Aslan; esasında keneden kaynaklı başvuruların çoğunluğunun kaplumbağa kenesi kaynaklı olduğunu belirtti. 

Bilindiği üzere kaplumbağa kenesi zararsız olduğu için bu konuya dair endişeye gerek olmadığını belirten Aslan; dünyadaki kene türlerinden sadece 7 ya da 8 tanesinin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsünü taşıdığına değindi. Bundan dolayı kaplumbağa kenesi vakalarının yaşanmasıyla KKKA rahatsızlığının bir ilgisinin bulunmadığını sözlerine ekledi. 

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir