• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,46
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Kene ölümlerinin sebebi kaçak avlanma

Kene ölümlerinin sebebi kaçak avlanma

Son günlerde Sivas’ta artan kene vak’alarının temel sebebi Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ tarafından yasak avcılık olarak gösterildi. Herkesin elinde otomatik silahla ava çıktığını ve kuş türlerinin yok edildiğini ifade eden Çetindağ Türkiye’de avcılığın yasaklanması gerektiğini söyledi.

KENE ÖLÜMLERİNİN SEBEBİ KAÇAK AVLANMA

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ Sivas’ta meydana gelen kene ölümleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hacı Çetindağ kenelerin artmasının sebebi olarak tabiatta yer alan kuş türlerinin azalmasını gösterdi. Kuşların azalmasının sebebinin ise kontrolsüz avlanma olduğunu belirtti. Çetindağ kene ölümlerinin sadece Sivas’ta gerçekleşmediğini Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinin kene tedavisi konusunda çok iyi olması sebebiyle diğer illerden de buraya hastaların geldiğini ve burada ölümlerin gerçekleştiğini ifade etti.
Çetindağ kenenin tabiatta artmasına sebep olan avcılık olayının tüm Türkiye’de tamamen yasaklanması gerektiğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir