• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Kene ısırması can almaya devam ediyor

Kene ısırması can almaya devam ediyor

Sivas’ta iki kişi kene ısırması sonucunda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi belirtileri sebebiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alına iki kişi yapılan tüm müdahalelere ve tedavilere rağmen hayatlarını kaybetti.

Kene ısırması ile birlikte ortaya çıkan yüksek ateş sebebiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) olabileceği düşünülen iki kişi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altında bulunan 2 kişi yağılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SİVAS’TAKENE KABUSU GERİ DÖNDÜ: 2 ÖLÜ

Elde edilen bilgilere göre Sivas’ta yaşamakta olan Ayd Esved (20) ve yine Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinden yaşayan Şaban Büyükünlü (28) birkaç gün önce kene ısırması sonucu meydana gelen yüksek ateş sebebiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle hastaneye götürüldü. İki kişi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altında bulunan iki kişi hayatlarını kaybetti. Ölenlerden Ayd Esved Sivas’ta toprağa verilirken Şaban Büyükünlü ise memleketi olan Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi Hisarbey köyünde toprağa verildi.

İki kişinin hayatını kaybetmesi sebebiyle uzmanlar bir kez daha kene ısırması ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hakkında dikkatli olunmasını istedi. Kene ısırmasında mümkün olan en hızlı şekilde bir sağlık kumruna başvurulması istendi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir