Sivas Haberler

Kene ısırması can almaya devam ediyor

Yaz aylarının kabusu haline gelen kene ısırmalarına son günlerde Sivas’ta da rastlanmaya başlandı.

Kene ısırması can almaya devam ediyor
750 Okundu
16 Mayıs 2019 - 15:56

Sivas’ta iki kişi kene ısırması sonucunda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi belirtileri sebebiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alına iki kişi yapılan tüm müdahalelere ve tedavilere rağmen hayatlarını kaybetti.

Kene ısırması ile birlikte ortaya çıkan yüksek ateş sebebiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) olabileceği düşünülen iki kişi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altında bulunan 2 kişi yağılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SİVAS’TAKENE KABUSU GERİ DÖNDÜ: 2 ÖLÜ

Elde edilen bilgilere göre Sivas’ta yaşamakta olan Ayd Esved (20) ve yine Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinden yaşayan Şaban Büyükünlü (28) birkaç gün önce kene ısırması sonucu meydana gelen yüksek ateş sebebiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle hastaneye götürüldü. İki kişi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altında bulunan iki kişi hayatlarını kaybetti. Ölenlerden Ayd Esved Sivas’ta toprağa verilirken Şaban Büyükünlü ise memleketi olan Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi Hisarbey köyünde toprağa verildi.

İki kişinin hayatını kaybetmesi sebebiyle uzmanlar bir kez daha kene ısırması ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hakkında dikkatli olunmasını istedi. Kene ısırmasında mümkün olan en hızlı şekilde bir sağlık kumruna başvurulması istendi.

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store