• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Engelli kedi sağlığına kavuştu

Engelli kedi sağlığına kavuştu

Sivas’ta kırılan ayağındaki kemik yanlış kaynadığı için topallayarak yürüyen kedi Sivas Süleyman Demirel Ortaokulu’un öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ameliyat ettirildi. Kedinin bakımını okul öğretmenleri ve öğrencileri üstlendi.

Engelli Kedi Sağlığına Kavuştu

Süleyman Demirel Ortaokulu bahçesinde bulunan ve topallayan kedi ameliyat ettirilerek yanlış kaynayan kemiği düzeltildi. Okul tarafından sahip çıkılan kedinin adı Mahmure Su konuldu. Kedinin ameliyatını Sivas Hayvan Hastanesinde Yrd. Doç. Dr. İlker Şen yaptı.

Ameliyat sonrasında ayağı alçıya alınan kedinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kedinin ameliyatının ve bakımının yapılması ile okul örnek olarak gösterildi. Mahmure Su adlı kedinin sağlığına kavuşması ile okul öğrencileri ve öğretmenleri mutlu olduklarını ve onu çok sevdiklerini söylediler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir