• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Kaz Gölü eski günlerine dönmeye başladı

Kaz Gölü eski günlerine dönmeye başladı

Ayrıca Kaz Göl’ü civarında çok sayıda endemik bitki de bulunuyor.

Kaz Gölü: Kurtuldu

Kaz Gölü Zara ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 km mesafede bulunuyor. Gölün tamamen sazlıklarla kaplı olması; çok sayıda kuş türünün burada kuluçkaya yatabilmesini mümkün kılıyor. Yine Kaz Gölü mevkiinin çok sayıda kuş türünün göç güzergahında yer aldığı da biliniyor.

Kaz Gölü’nün kurumaya başlaması sonrasında Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği öncülüğünde ‘’Kaz Gölü’ne Sahip Çıkalım’’ projesi başlatıldı. Proje kapsamında yürütülen çalışmalar neticesini yavaş yavaş vermeye başladı. ZASİAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Musa Kürkçü; yürütülen çalışmalara dair bilgiler verdi.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir