Kayseri’de şehit olan polis son yolculuğuna Sivas’ta uğurlandı

Kayseri’de şehit olan polis son yolculuğuna Sivas’ta uğurlandı
15:40 - Mart 27 2019 Çarşamba

Kayseri Havaalanı İç Hatlar Terminalinde görevde bulunduğu sırada meslektaşının tabancasından çıkan kurşunlarla şehit olan polis memuru Ali Ağkuş, memleketi Sivas’ta gözyaşları içerisinde son yolcuğuna uğurlandı.

Kayseri Havaalnı İç Hatlar Terminalinde görevli polis memuru Ali Ağkuş (50) ile meslektaş E.B. arasında görevde oldukları sırada tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonucu E.B. tabancasıyla evli ve 3 çocuk babası Ali Ağkuş’a ateş etti. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Ağkuş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit olan polisin Türk bayrağına sarılı naaşı, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünde sabah düzenlenen törenin ardından memleketi Sivas’a gönderildi. Sivas’ta Ulu Camii’de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası şehit Ali Ağkuş’un cenazesi Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan polis şehitliğinde toprağa verildi.

Cenaze sırasında şehit Ali Ağkuş’un eşi Fatma, oğulları Burhaneddin ve Ahmet Mert ile kızı Şevval Nisa’nın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Bazı yakınları da şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Cenazene namazına şehidin yakınları, Sivas Valisi Davut Gül, 5. Piyade Er Eğitim ve Tugay Komutanı Tuğgenaral Ömer Ertuğrul Erbakan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, şehidin meslektaşları ve arkadaşları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.