• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas’ı temsil eden Kayapınar, Türkiye şampiyonu oldu

Sivas’ı temsil eden Kayapınar, Türkiye şampiyonu oldu

Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası’na Sivas’tan katılan Abdullah Kayapınar, kendi kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak Sivas’a döndü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Kocaeli’de gerçekleştirildi. 13 ilden 54 sporcu ve antrenörün katıldığı şampiyona iki gün sürdü. Şampiyonaya Sivas’tan katılan Abdullah Kayapınar, 49 kiloda 140 kilo ağırlık kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu. Sivas’a dereceyle dönen Kayapınar’ı Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç tebrik ederek Kayapınar’ın Sivas’ın gururu olduğunu söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir