Sivas Haberler

Kavuklu’nun Düğünü Ortaoyunu Sahnelenecek

Kavuklu’nun Düğünü adlı orta oyunu Sivas Belediye Tiyatrosu tarafından Ramazan ayında Sivaslıların beğenisini sunulacak.

Kavuklu’nun Düğünü Ortaoyunu Sahnelenecek
160 Okundu
15 Mayıs 2019 - 18:00

17-18-24-25 Mayıs tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan Kavuklu’nun Düğünü adlı orta oyunu Ramazan ayı dolayısıyla saat 21.30’da sahnelenecek.

Sivas Belediye Tiyatrosu tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, “Kavuklu’nun Düğünü” adlı orta oyunu sahnelenecek. Oyun dört gün günde bir seans olarak seyirciyle buluşacak. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sahneye konulacak olan oyuna girişler ücretsiz olarak yapılabilecek.

“KAVUKLU’NUN DÜĞÜNÜ” ORTAOYUNU SİVAS’TA SAHNELENECEK

Eski Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce desteklenen Sivas Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan “Kavuklu’nun Düğünü” adlı oyun mayıs ayının son haftasında seyirciyle buluşacak.  Oyun hakkında açıklamalarda bulunan oyunun yönetmeni Bülent Olgun, bu oyunun eski Ramazanları hatırlatan oldukça keyifli bir oyun olduğunu söyledi. Oyunu sahneleyecek olan kadronun tamamının Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılmış olan Tiyatro okulunda eğitim gören öğrencilerden oluştuğunu belirten Bülent Olgun öğrencilerin üç aylık bir çalışmanın sonucunda bu oyunu ortaya çıkardıklarını da ifade etti.  

Olgun tüm Sivas halkını bu eğlenceli oyunu izlemek ve eski Ramazanları yeniden yaşamak ve yaşatmak için beklediklerini söyledi. Oyun 17-18-24-25 Mayıs tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde saat 21.30’da sahnelenecek. Oyunu izlemek isteyen Sivas halkı bu tarihlerde oyuna ücretsiz olarak giriş yapabilecek.

 

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

    Bize Ulaşın :

    Telefon : (0346) 221 00 00

    WhatsApp : +54 9 375 166-6918

    E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

    Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

    Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

    Google Play Apple Store