• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Uzman doktor grip tehlikesine karşı uyardı

Uzman doktor grip tehlikesine karşı uyardı

Sivaslılara oldukça zor anlar yaşatan kötü hava şartları beraberinde grip tehlikesini de getirdi. Uzman doktor Muharrem Güler vatandaşlara hastalıktan sakınmak için uyarılarda bulundu.

Medicana Sivas Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji üzerine hasta kabulü yapan Doktor Muharrem Güler yaptığı açıklamada öncelikle grip ile soğuk algınlığı arasında fark olduğunu ve bu iki kavramın genellikle birbiriyle karıştırıldığını söyledi. Özellikle Sivas gibi hem hava sıcaklıklarının düştüğü hem de nem oranında gözle görülür bir düşüş olduğu zamanlarda kendini gösteren gribin en fazla yaşlı insanlarda ve çocuklarda görüldüğünü belirtti.

Kendisini gribal enfeksiyon kapmak üzere gibi hisseden kişilerin kendini yormadan evlerinde dinlenmelerini söyleyen Doktor Muharrem Güler, bu kişilerin gün için bol miktarda sıvı tüketmelerini tavsiye etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir