Kargoyla ölüm

Kargoyla ölüm
15:00 - Ekim 27 2020 Salı

Kız kardeşinin cenazesini almak için İzmir’den Muğla Adli Tıp Kurumu’na gelen Yusuf Dağıtımman, Bodrum Gündoğan Jandarma Karakol Komutanlığı’na gelen kargo ile gelen alkolün örneklerini verdiklerini söyledi.

Kardeşinin ölümüne neden olan bu olayın takipçisi olacağını belirten kardeşi Yusuf Dağıtımman, gelen kargoda telefonların bulunduğunu ve 5 litrelik tamburun üzerine firma adının yazıldığını söyledi.

“Kalbi 6 kez durdu”

Ablasının internetten aldığı alkolü sipariş ettiğini ve vücudunun alkol aldıktan 6-7 saat sonra inanılmaz tepki gösterdiğini söyleyen Yelda Dağıtımman’ın kardeşi Yusuf Dağıtımman, “Ablam internet üzerinden İstanbul’a alkol sipariş etti. Gelen çöp kutusunda ‘Derman’ isimli bir marka var. Kız kardeşim 5 litrelik teneke kutuya koyduğu sipariş kargosu ile üzerinde telefonları olan alıcı olarak karşımıza çıkıyor. Gelen alkolü kullandı. Vücudu, kullandıktan 6-7 saat sonra inanılmaz tepkiler gösterdi. Bu, onu kullanan tüm vatandaşlarımızın durumu. Ablam bizimle yaşamadı, Bodrum’da yaşadı. Bu tepkilerden sonra ambulans çağırırlar. Bodrum Devlet Hastanesi’ne girer girmez kalbi durur. Doktorların müdahalesi ile hayata döner. Ardından Muğla’da özel bir hastaneye götürüldük. Burada da geldiği ilk gün kalbi üç kez durur. Sonraki günlerde kalbi 6 kez durur. 17 gündür yoğun bakımda. Geldiği ilk saniyeden itibaren, bilinçsiz bir halde yaşam mücadelesi veriyor. “Bugün sabah da kaybettik” dedi.

“Jandarmaya şikayette bulundum”

Ablasının sahte alkol nedeniyle yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini belirten Özcan, Bodrum Gündoğan’daki jandarmaya şikayette bulunarak, “Ablamla Gündoğan’da yaşayan kişi ile Jandarma Karakolu’na gittik. Kargo ile gelen alkol örneklerini şikayet olarak jandarmaya teslim ettik. İki gün önce jandarmayı aradım. Kolideki telefonları hiç kendim aramadım. Senin yüzünden ağabeyim bu durumdaymış gibi bir telefon görüşmesi yapmadık. Böylelikle adli makamlar görevlerini yerine getirirler. Jandarma karakolunu aradığımda sürecin nasıl olduğunu sordum. ‘Yelda Hanım’ın ifade vermesini bekliyoruz. Ona kız kardeşimin şu anda bilinçsiz olduğunu ve yaşam mücadelesi verdiğini söyledim. Kardeşim ölürse süreç başlamaz dedim. Bu insanlar hala satıyorsa, sattıkları gibi insan hayatını da öldürmeye devam edecekler. Bunda, bir suçlu arıyorsanız, onu yapanları bulup yok etmeniz gerektiğini söyledim. Ancak işlem hala bu konumda duruyor ”dedi.

“Bu konuyu bırakmayacağım”

Yusuf Dağıtımman, kardeşinin ölümünün neden her ne pahasına olursa olsun sahte alkol olayının takipçisi olacağını belirterek, “Bu konuyu asla bırakmayacağım. Diğer ailelerin ve sobaların dışarı çıkmaması için her zaman takipçi olacağım. “Bu yasadışı alkolün insanlara bir şekilde bile verildiğini ve kimseden korkmadığımı kesinlikle takip edeceğim.”

Bekir Tosun

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi