• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas’ın yüksek kesimlerinde kar fırtınası

Sivas’ın yüksek kesimlerinde kar fırtınası

Kış mevsiminin tüm yurtta kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte Anadolu’nun çeşitli yerlerinde kar yağışı başladı. Sivas’ın yüksek kesimlerinde de kar fırtınası etkili oldu.

Sivas’ta hava sıcaklığı sıfırın altına düşünce şehrin yükseklerinde kar yağışı ve kar fırtınası etkili oldu. Sivas- Erzincan sınırında 2 bin 190 rakım yüksekliğindeki Kızıldağ geçidinde kar kalınlığı 10 santimetreye yaklaştı. Kar fırtınasının etkisini arttırmaya başlaması ile görüş mesafesi azalarak 5 metreye kadar düştü. Karayolları 16. Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Kızıldağ Bakım Evi ekipleri sabah günün ilk saatlerinden itibaren kar temizleme ve yol açma çalışmalarına başladı. Ekipler çalışmalarını gün boyu sürdüğü için trafikte aksamalar yaşanmadı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir