• DOLAR
  5,9168
  %-0,02
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,87
  %-0,26
 • BIST
  7,6985
  %-0,01
Sivas’ta kapalı yolların büyük bölümü açıldı

Sivas’ta kapalı yolların büyük bölümü açıldı

Birkaç gündür etkili olan tipi sebebiyle ulaşımda yaşanan aksaklıklar yavaş yavaş giderilmeye başlandı.

Kapalı yolları açmak için çalışma başlatan İl ve İlçe Özel İdaresi ekipleri büyük oranda kapalı yolları yeniden ulaşıma kazandırdı. Yapılan açıklamada kapalı olan 188 köy yolunun 181 tanesinin yeniden ulaşıma açıldığı belirtildi. Araç ile ulaşım sağlanamayan 7 köyün yollarının ise kardan arındırma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Hatırlanacağı üzere geçen birkaç gün içinde KOAH hastası bir vatandaşı almaya giden ambulans yolda kalmış ve ekiplerin müdahalesiyle hastayı alabilmişti. Buzlanma sebebiyle birçokta trafik kazası yaşanmıştı. Ekipler tarafından yapılan kar temizleme çalışmaları sayesinde felç olan hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir