• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Kangallara 6.5 Milyonluk Destek

Kangallara 6.5 Milyonluk Destek

Sivas Valiliği Kangal ırkı köpeklerin turizme kazandırılmasına yönelik hazırlanan proje için Orta Anadolu Kalkınma Ajansından (ORAN) destek talep edilmişti. Geçtiğimiz gün Sivas’ta gerçekleştirilen Oran Nisan ayı toplantısında görüşülerek 6.5 milyon liralık destek kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Turizmde bir çeşitlilik yapalım dedik ve geçtiğimiz gün Oran Kalkınma Ajansının Nisan ayı olağan toplantısı ilimizde gerçekleştirdik. Bir projemiz var; kangal köpeğinin turizme kazandırılması, Irkının ıslah edilmesi, üretilmesi ve pazarlanması yapılmasına yönelik. Buna ilişkin yaklaşık 6.5 milyonluk bir proje teklifimiz vardı. Kalkınma ajansının geçtiğimiz gün ki toplantısında onay gördü kabul edildi. Onu da Sivas’ın gündemine taşıyarak daha görünürlüğü artırmaya çalışacağız. Hem Kangal köpeğimizi muhafaza etmek hem de pazarlamasını iyi yapmamız lazım. Bunu yaparken koordinasyonun tek merkezden yapılması gerekir. Çünkü Kangal ırkı bozulmaya yüz tutuyor. Bu değerimiz farklı yerlerde kötü amaçlarla kullanılmaya başlamıştı. Bu proje ile süreci hem valiliğimiz tek elden yönetecek hem Kangallara güzel bir mekan sağlayarak Sivas’ta bu değerimizi de korumuş olacağız. Bu tür alternatiflerle bu tür sektörel çeşitliliklerle beraber Sivas turizm de inşallah ivme kazanacak. Küçük dokunuşlarla çok büyük netice alacağız” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir