Sivas Haberler

Kangallara 6.5 Milyonluk Destek

Sivas Valiliği tarafından Kangal köpeklerinin ırkının ıslah edilmesi ve üretilmesi, pazarlanmasına yönelik hazırlanan proje için ORAN’dan talep edilen 6.5 milyon liralık destek kabul edildi.

Kangallara 6.5 Milyonluk Destek
191 Okundu
01 Mayıs 2019 - 12:06

Sivas Valiliği Kangal ırkı köpeklerin turizme kazandırılmasına yönelik hazırlanan proje için Orta Anadolu Kalkınma Ajansından (ORAN) destek talep edilmişti. Geçtiğimiz gün Sivas’ta gerçekleştirilen Oran Nisan ayı toplantısında görüşülerek 6.5 milyon liralık destek kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Turizmde bir çeşitlilik yapalım dedik ve geçtiğimiz gün Oran Kalkınma Ajansının Nisan ayı olağan toplantısı ilimizde gerçekleştirdik. Bir projemiz var; kangal köpeğinin turizme kazandırılması, Irkının ıslah edilmesi, üretilmesi ve pazarlanması yapılmasına yönelik. Buna ilişkin yaklaşık 6.5 milyonluk bir proje teklifimiz vardı. Kalkınma ajansının geçtiğimiz gün ki toplantısında onay gördü kabul edildi. Onu da Sivas’ın gündemine taşıyarak daha görünürlüğü artırmaya çalışacağız. Hem Kangal köpeğimizi muhafaza etmek hem de pazarlamasını iyi yapmamız lazım. Bunu yaparken koordinasyonun tek merkezden yapılması gerekir. Çünkü Kangal ırkı bozulmaya yüz tutuyor. Bu değerimiz farklı yerlerde kötü amaçlarla kullanılmaya başlamıştı. Bu proje ile süreci hem valiliğimiz tek elden yönetecek hem Kangallara güzel bir mekan sağlayarak Sivas’ta bu değerimizi de korumuş olacağız. Bu tür alternatiflerle bu tür sektörel çeşitliliklerle beraber Sivas turizm de inşallah ivme kazanacak. Küçük dokunuşlarla çok büyük netice alacağız” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

    Bize Ulaşın :

    Telefon : (0346) 221 00 00

    WhatsApp : +54 9 375 166-6918

    E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

    Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

    Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

    Google Play Apple Store