• DOLAR
  5,9250
  %0,14
 • EURO
  6,5401
  %0,15
 • ALTIN
  282,84
  %0,39
 • BIST
  95.258
  %1,36
Kangallar Sınır Karakollarında Görevlendirilecek

Kangallar Sınır Karakollarında Görevlendirilecek

Kangallar Türk Silahlı Kuvvetlerince terörle mücadele için etkili bir şekilde kullanılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da kullanılan Kangal ırkı köpekleri; toplumsal olayların önlenmesinde de kullanılıyordu.

Kangallar Sınır Karakollarında Görevlendirilecek

Özellikle zekalarıyla ön plana çıkan Kangal ırkı köpekler; güçlü fiziki yapılarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Yaklaşık olarak 4 km mesafeden koku alma özelliği ve 2 km mesafede görme yeteneğine sahip olan Kangallar; geçtiğimiz yıllar itibariyle Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da kullanılıyordu. Koruma köpekleri olarak da nitelikli bir şekilde kullanılan Kangallar; Dünyadaki en iyi koruma köpekleri olarak biliniyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Kangal köpeklerini sınır karakollarında görevlendirerek terörle mücadelede Kangallardan yararlanmayı planlıyor. Özellikle sızma girişimlerinde etkili bir şekilde alarm bildirimini yapabilecek olan Kangal köpekleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelede önemli bir gücü olarak tanımlanıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir