• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Kış şartlarında kalp krizi riski artıyor

Kış şartlarında kalp krizi riski artıyor

Son günlerde havaların iyiden iyiye soğuması soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinin yanında, kalp krizi riskini de artırıyor.

Sivas Medicana Hastanesinde görev yapan Doktor İsmail Erdoğdu tarafından yapılan uyarıda soğuk havalarda kalp hastalıklarında gözle görülür bir artış olduğu ve bu dönemin kalp hastalığı olan kişiler tarafından mümkün olduğunca evde geçirilmesi gerektiği belirtildi.

Kış aylarında insanların daha çok evlerine kapandığını, spor yapmayı terk ettiğini ve yeme içmelerine dikkat etmediğini söyleyen İsmail Erdoğdu, tüm bu etkenlerin birleştiğinde önce kontrolsüz kilo alımına sebebiyet verdiğini, daha sonrasında ise kalp hastalıklarını beraberinde getirdiğini açıkladı. Spor faaliyetini soğuk havalarda da sürdürmek isteyenlere de tavsiyelerde bulunan Erdoğdu, sabah ve akşam saatlerinde spor yapmak yerine saat 11.00 ile 14.00 aralığının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir