• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Kalp hastaları aşırı sıcaklara dikkat etmeli

Kalp hastaları aşırı sıcaklara dikkat etmeli

Doç. Dr. Hasan Yücel, özellikle günün öğle saatlerinde yani güneş ışınlarının üzerimize dik geldiği zamanlarda kalp hastalarının sokağa çıkmasının sakıncalı olduğunu ifade etti.  Bu saatlerde kalp hastalarının serin ortamlarda bulunmalarını tavsiye eden Yücel sıcak havaların vücutta sıvı kaybına sebep olduğunu bunun da ölümcül kalp ritmi bozukluklarına, kalp spazmlarına ve damarlarla ilgili ciddi sorunlara yol açacağını söyledi.

KALP HASTALARINA UYARI AŞIRI SICAKLARA DİKKAT

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel bu sıcak havalarda kalp hastalarının havuza ve denize girmelerinin de risk taşıdığını aşırı sıcaktan soğuk suya geçişlerde kalbin zorlanacağını belirterek kalp hastalarının bu durumlara dikkat etmeleri gerektiğini de ekledi.

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir