Sivas Haberler

Kaçakçılara Yönelik Operasyon Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde tarihi eser kaçakçılarına yönelik Jandarma tarafından büyük bir operasyon düzenlendi.

Kaçakçılara Yönelik Operasyon Yapıldı
757 Okundu
13 Mayıs 2019 - 12:19

Mescitli köyünün orada bulunan Taşlıdere mevkinde kaçakçılara yönelik düzenlenen operasyon sırasında 2.500 Yıllık altın taç ele geçirilirken bir çok tarihi eserler ele geçirildi.

Roma Dönemlerine Ait Yapılar

Jandarmanın düzenlediği başarılı operasyon sırasında Roma dönemlerine ait 12 adet gümüş sikke, 11 adet ve 8 yapraklı 6 parçadan meydana gelen altın taç ile beraber 2 adet altın yüzükte ele ele geçirildi. Tüm tarihi yapılara el konulurken gözaltına alınan B.K. tarihi eser kaçakçılığından dolayı tutuklanarak cezaevine konuldu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store