• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Kaçak olarak yapılan kazıyı youtuber görüntüledi

Kaçak olarak yapılan kazıyı youtuber görüntüledi

Son günlerde Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan esrarengiz Delikli Tepe ve içindeki gizli tünelin haberlerde yer alması üzerine, bir youtuber gizlice girdiği geçitte kaçak yapılan kazıyı görüntüledi.

Sivas’ın Hafik ilçesi Durulmuş köyünde bulunan Delikli Tepe höyüğünün tepe kısmında bulunan insan yapımı olduğu düşünülen esrarengiz tünelin haberlerde çok fazla çıkması ile tünel macera arayanların ve hazine avcılarının uğrak yeri oldu. İsmini saklı tutan bir youtuber, neden ve kimler tarafından açıldığı bilinmeyen tünelin sırrını çözmek için gizlice tünele girdi. Gece ve tek başına höyüğe tırmanan bu kişi dikkat çekmemek için tünele girene kadar ışık açmadı. Çok fazla tehlikeli olmasına rağmen tünele tek başına giren youtuber, tünele girdikten sonra tepe ışığını yakarak tünelin içerisinde görüntü almaya başladı. Tünelde 55 metre derinliğe kadar inmeyi başaran youtuber, burada yapılan kaçak bir kazıyı da görüntülemeyi başardı. Define arayan kişiler tarafından yapıldığı tahmin edilen kazıda toprak dolu yüzlerce çuvalın tünelin içerisinde üst üste dizili olduğu görüldü. Yapılan bu kaçak kazının tünelin içerisinde bırakılan su şişelerinin üzerindeki son kullanma tarihlerine bakıldığında 2017 yılında gerçekleştiği anlaşıldı. İsmini vermeyen youtuber tünelin içerisinde çekmiş olduğu bu ilginç görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Sivas İl Jandarma Komutanlığı tünelde gerçekleştirilen izinsiz kazı ile ilgili inceleme başlattı.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir