• DOLAR
  5,8127
  %-0,00
 • EURO
  6,4689
  %0,08
 • ALTIN
  275,41
  %-0,19
 • BIST
  7,7676
  %0,11
Kaçak avlanma yüzünden balıklar ve balıkçıl kuşları telef oldu

Kaçak avlanma yüzünden balıklar ve balıkçıl kuşları telef oldu

Uşak’ta kaçak avlanma nedeniyle yüzlerce balık ve 4 balıkçı kuşunun takıldıkları ağlarda telef olduğu iddia edildi.

Uşak Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Ali Ersoy ve dernek üyeleri kaçak balıkçılara karşı kentte harekete geçti. Ersoy, mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri denetimlerde Altıntaş Göleti’nde hiç istemedikleri manzaralar ile karşılaştıklarını ifade etti. Ersoy, göle atılan kaçak ağlardan dolayı yüzlerce balık ile yavrulama ihtimali olan 4 adet balıkçıl kuşunun telef olduğunu kaydetti.

Uşak’ta bulunan göletlerdeki bilinçsizce avlanan balıkçılara yönelik denetimlerini sıklaştıracaklarını ifade eden Ersoy, “Bu balık avlamak değil. Bu düpedüz bir katliamdır. Bu tür av yapan kişilerin peşini bırakmayacağız. Her zaman takipçisi olacağız. Artık Uşak’taki göletler sahipsiz değil. Dernek olarak, bu tür avlanmaların önüne geçeceğiz” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir