Jandarmalar Çocuklarla Buluştu

Jandarmalar Çocuklarla Buluştu
19:39 - Aralık 8 2021 Çarşamba

Sivas İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği, Beypınar köyünde eğitim gören öğrencilerle buluştu. Sivas’ın merkeze bağlı olan köylerinden Beypınar Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile buluşan jandarmalar, öğrencilerin güvenlik güçlerine bakış açısı ve güvenlik güçlerine olan güvenlerini artırmak için öğrencileri dinleyip sorularını yanıtladılar.

Jandarmalar, öğrencilerden gelen sorulara yanıt vermelerinin yanında hatıra fotoğrafı çektirirken, bu türden etkinliklerin daha fazla artması yönünde taleple karşılaştılar. Öğrencilerin karşılarında jandarmaları görmeye alışkın olmadığını belirten yetkililer, öğrencilerin jandarmalardan korkmak yerine güven duymalarını ve kötü bir olayda en yakında başvurabilecekleri birimin güvenlik güçleri olduğunu aşılamak istediklerini belirttiler.

Çok sayıda öğrencinin hatıra fotoğrafında yer aldığı köy okulunda gerçekleşen etkinlikte, köy okulunda eğitim gören öğrencilerin mutluluğu fotoğraf karesine yansıdı.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi