Sivas Haberler

İzinsiz Anestezi Köpeğin Ölümüne Sebep Oldu

Tüylerinin kısaltılması isteğiyle veteriner hekime götürülen köpeğe izinsiz şekilde anestezi yapılması ölümüne sebep olunca, köpeğin sahibi şikayette bulundu.

İzinsiz Anestezi Köpeğin Ölümüne Sebep Oldu
139 Okundu
04 Mayıs 2019 - 11:46

Sivas’ta gerçekleşen bu olay Aslıhan Polat 4 yıldır beslediği terrier cinsi Böcek isimli köpeğinin tüyleri uzun olma sebebiyle kısaltmak için Sarkışla’da E.G. adlı veteriner hekimin kliğine köpeği bırakmıştı. Bir süre sonra tüyleri kısaltılan köpeği alıp evine giden Aslında Polat, köpeği evde rahatsızlanınca E.G.’yi arayarak sebebini sordu. Tüylerin kesildiği sırada anestezi uygulandığını ve bir süre sonra köpeğin düzeleceği bilgisini aldı. Ancak ilerleyen saatlerde durumu ağırlaşan köpeği Kayseri’de havan hastanesine götürmek durumunda kaldı. Burada tüm müdahalelere rağmen köpek kurtarılamadı. Tüy kesiminde anesteziyi gerektirmeyen bir uygulama olduğunu belirten Polat, Şarkışla Cumhuriyet Savcılığı ve Cimer’e şikayetlerde bulundu.

Klinikten Davacı Oldu

Polat klinikten davacı olduğunu belirterek açıklama yaptı “Köpeğimi tüylerini kısaltması için Şarkışla’da bir veterinere götürdük. Burada bizden izin alınmadan, bize bilgi verilmeden köpeğimize anestezi uygulandı. Köpeği alıp eve geldikten birkaç saat sonra rahatsızlanınca, veterineri arayarak durumu anlattık. Önemli bir şey olmadığını, düzeleceğini söyledi. Gece durumu daha da ağırlaşınca Kayseri’de bulunan bir hayvan hastanesine götürdük. Telefonla aradığımızda ısrarla önemli bir şey olmadığını söyledi. Ancak gün içerisinde köpeğimiz öldü” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store