• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
İzinsiz Anestezi Köpeğin Ölümüne Sebep Oldu

İzinsiz Anestezi Köpeğin Ölümüne Sebep Oldu

Sivas’ta gerçekleşen bu olay Aslıhan Polat 4 yıldır beslediği terrier cinsi Böcek isimli köpeğinin tüyleri uzun olma sebebiyle kısaltmak için Sarkışla’da E.G. adlı veteriner hekimin kliğine köpeği bırakmıştı. Bir süre sonra tüyleri kısaltılan köpeği alıp evine giden Aslında Polat, köpeği evde rahatsızlanınca E.G.’yi arayarak sebebini sordu. Tüylerin kesildiği sırada anestezi uygulandığını ve bir süre sonra köpeğin düzeleceği bilgisini aldı. Ancak ilerleyen saatlerde durumu ağırlaşan köpeği Kayseri’de havan hastanesine götürmek durumunda kaldı. Burada tüm müdahalelere rağmen köpek kurtarılamadı. Tüy kesiminde anesteziyi gerektirmeyen bir uygulama olduğunu belirten Polat, Şarkışla Cumhuriyet Savcılığı ve Cimer’e şikayetlerde bulundu.

Klinikten Davacı Oldu

Polat klinikten davacı olduğunu belirterek açıklama yaptı “Köpeğimi tüylerini kısaltması için Şarkışla’da bir veterinere götürdük. Burada bizden izin alınmadan, bize bilgi verilmeden köpeğimize anestezi uygulandı. Köpeği alıp eve geldikten birkaç saat sonra rahatsızlanınca, veterineri arayarak durumu anlattık. Önemli bir şey olmadığını, düzeleceğini söyledi. Gece durumu daha da ağırlaşınca Kayseri’de bulunan bir hayvan hastanesine götürdük. Telefonla aradığımızda ısrarla önemli bir şey olmadığını söyledi. Ancak gün içerisinde köpeğimiz öldü” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir