• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
İstiklal Marşını güzel okuma yarışması yapıldı

İstiklal Marşını güzel okuma yarışması yapıldı

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları kendi bünyesinde İstiklal Marşının kabul edilişinin yıl dönümünde İstiklal Marşını güzel okuma yarışması düzenlendi.

Edebiyat Öğretmeni Tuğba Orhanlı tarafından hazırlanan yarışmada ilk olarak çeşitli kategorilerde yarışma yapılarak elemeler yapıldı. Elemelerin ardından öğrencilerden Ozan Samet Çetin, Nil Bensu Değer, Osman Taha Avşar ve Can Muhammed Ağdoğan yarışmada finale kalmaya hak kazandı. Yarışmanın final programında İstiklal Marşı okunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Sonrasında Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı’nın kabul edilişiyle ilgili çeşitli bilgiler verildi. Hazırlanan programda son olarak finale kalan öğrenciler İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarıştılar. Öğrencilerin performansından sonra jüri değerlendirmesini yaptı. Yarışmada Can Muhammed Ağdoğan birinci olmaya hak kazandı. Mehmet Recai Toydemir Anadolu Lisesi Müdürü Abdülkadir Ünsal tarafından Can Muhammed Ağdoğan’a plaket ve hediye çeki verildi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir