İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında gözaltı sayısı 50’ye yükseldi

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında gözaltı sayısı 50’ye yükseldi
11:00 - Kasım 15 2022 Salı

Eylemin perde arkasını deşifre eden emniyet birimleri, gece saatlerinde saldırıyla bağlantılı 2 şüpheliyi daha gözaltına alırken, 50 kişinin polisteki sorgusu emniyetteki sorgusu sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Beyoğlu’nda 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG bağlantılı bir hücre tarafından gerçekleştirilen menfur saldırıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla 2 kişi daha gözaltına alındı. Yakalanan 50 şüphelinin polisteki sorgusu sürerken, eylemde yer alan hücrenin tüm bağlantılarının ortaya çıkarılmasına çalışılıyor.

Menfur saldırıda doğrudan ya da dolaylı olarak yer alan hücrenin arkasındaki bağlantılarda çarpıcı detaylara ulaşıldı. PKK-PYD içindeki yeni “Suriyeli” yapılanmasında yer alan ve İstanbul’daki saldırıda doğrudan parmağı olan hücrenin kilit isimlerinden Ammar Jarkas’ın, TEM Şubede çapraz sorguya alındığı öğrenildi

Sadık Kahraman

 

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi